Browse Month: Czerwiec 2016

Jak znaleźć idealnego pracownika?

rekrutacja pracownikówKażdy kto prowadzi firmę życzyłby sobie pracowników zaangażowanych i oddanych firmie, niestety nie zawsze mamy takie szczęście. Znalezienie dobrego pracownika jest trudne i wymaga zaangażowania i czasu. Nie należy podejmować w tym wypadku pochopnych decyzji.

Od czego zacząć?

Rekrutacja pracowników nie może być prowadzona chaotycznie i bez wcześniejszego planu. Na początku warto ustalić metodę, którą wykorzystamy do weryfikacji kandydatów. Najlepiej, aby rozmowy były dwuetapowe, tak czy inaczej rozmawiając z osobą zaledwie dwa razy, trudno jest ocenić, czy rzeczywiście będzie pasować do naszego zespołu. Pamiętajmy, że umiejętności to nie wszystko, równie ważne jest to, aby była to osoba przyjazna, miła i potrafiąca współpracować z innymi.

Metody rekrutacji:

– testy zdolności poznawczych,

– testy psychologiczne,

– assessment centre, sprawdzające umiejętność pracy w zespole,

– rozmowy kwalifikacyjne w języku obcym.

Metody rekrutacji pracowników są różne, mimo to nie ma jednego uniwersalnego sposobu, który na 100% by się sprawdzał. Pamiętajmy, że ludzie są różni i nie zawsze potrafią odpowiednie się zaprezentować, mimo tego, że teoretycznie mogliby być ważni dla naszej firmy i dobrze wywiązywać się ze swoich obowiązków.