Browse Month: Grudzień 2017

Czy warto krzrystać z biura rachunkowego?

Nie ma wątpliwości, że kompleksowe prowadzenie finansów i księgowości firmy to zadanie trudne. Dlatego też, mało który przedsiębiorca robi to samodzielnie. Zwykle zleca on te zadania biuru rachunkowemu Ryki. Innym rozwiązaniem jest zatrudnienie dodatkowego pracownika od księgowości.

Współpraca z biurem rachunkowym w Rykach

Wydaje się, że biuro rachunkowe w Rykach to najlepsze rozwiązanie. Rzecz w tym, iż korzystając z jego usług można być zwykle spokojnym o wszystkie sprawy księgowe i finansowe. Niemniej jednak, wiele zależy też od wyboru konkretnego biura, jak również formy współpracy.

Nie każdy wie bowiem, że z biurem rachunkowym w Rykach można współpracować co najmniej na dwa różne sposoby. Pierwszy z nich to powierzenie firmie finansowej całościowej opieki nad firmą. W takiej sytuacji przedstawiciele biura mają na bieżąco wgląd w dokumenty firmowe. Jednakże, istnieje również drugie rozwiązanie, które polega na tym, że przedsiębiorca od czasu do czasu zwraca się do biura rachunkowego Ryki o poradę.

Zatrudnienie pracownika

Jak już wspomniano na wstępie, zamiast korzystać z usług biura rachunkowego Ryki, można również zatrudnić u siebie księgowego. Wydaje się jednak, że jest to rozwiązanie sprawiające nieco więcej kłopotów. Poza tym, przynajmniej w przypadku mniejszych przedsiębiorstw, tworzenie nowego etatu jest kosztowne. Zwykle, koszty są większe od tych, jakie ponosi się w związku z koniecznością opłacania biura rachunkowego.

Długopis czy pióro – co wybrać?

Długopis czy pióro? To pytanie zadaje sobie wielu fanów tradycyjnego pisania. Wciąż jest wiele sytuacji, w których wybieramy odręczne zapisanie informacji. Czasem jest to nie tylko prostsze rozwiązanie, ale także bardziej eleganckie. Co z sytuacją, gdy przyrząd do pisania stanowi narzędzie pracy? Długopis czy pióro – co wybrać z tych dwóch propozycji? O ile długopis jest akceptowany przez wszystkich, o tyle pióra mają nie tylko zwolenników, ale także przeciwników.

Parker Sonnet w opakowaniu

Zalety długopisów

Długopis to narzędzie, którym zapiszemy potrzebne informacje szybko. Dobrej jakości model nie spowoduje nieestetycznych plam. To niezwykle istotne zwłaszcza, jeśli zapisujemy informację dla klienta. Poza tym długopis jest lżejszy. Są modele, które wyglądają równie elegancko, co pióro. Świetnie można zaobserwować, jak prezentuje się ta zasada na przykładzie długopisu Sonnet marki Parker.

Zalety piór

Pióra wymagają zdecydowanie większego doświadczenia. Pisze się nimi nieco wolniej, ale efekt jest zdecydowanie bardziej estetyczny. To lepszy wybór, na przykład do podpisywania umów.

Wybór długopisu czy pióra jest bardzo indywidualną kwestią. Zależy od tego, jak wiele musimy w ciągu dnia zapisywać, a także od tego, czy zależy nam, żeby pismo wyglądało bardzo elegancko.