Browse Month: Wrzesień 2018

Ważny sprzęt biurowy a RODO

zdjęcie profesjonalnej niszczarki

Okazuje się, że w związku ze zmianami jakie zostały wprowadzone w zakresie bezpieczeństwa odnoszącego się do danych osobowych istotne staje się nie tylko przechowywanie dokumentów, ale jeszcze niszczenie tych już niepotrzebnych.

RODO a sprzęty biurowe

Ważne stały się w każdym biurze odpowiednie niszczarki do dokumentów, które nie tylko służą codziennej pracy, ale przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo wszystkich danych osobowych, zwłaszcza tych, które nie są już używane ze względu na to, że ich właściciele nie są już w żaden sposób powiązani z daną firmą. Stąd też potrzebne są niszczarki, w których dane takie będą usuwane.

Sprzęt potrzeby w każdej firmie

Nie da się nie zauważyć, że tak naprawdę niszczarki są sprzętami, które są potrzebne w każdej firmie, ponieważ jak się okazuje są one po prostu stosowane na co dzień. Nie ma więc możliwości, aby jakaś firma nie posiadała takiego właśnie sprzętu.

Wydaje się, że najważniejsze jest przede wszystkim to, aby wyposażyć daną firmę w odpowiedni sprzęt. Tylko w ten sposób człowiek może mieć pewność, że każdy pracownik będzie mógł się w odpowiedni sposób wywiązywać ze wszystkich swoich obowiązków. Właściciel jest zobowiązany taki właśnie sprzęt załatwić dla swoich pracowników.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze komputera do biura?

Dla każdej osoby jest jasne, że laptop lub komputer stacjonarny Lenovo, Dell, HP, Acer (lub jakiejkolwiek innej formy) do biura nie musi być wydajny. Ten artykuł nakreśli to, na co zwrócić uwagę przy wyborze komputera stacjonarnego – zarówno od strony software’owej, jak i hardware’owej.

Komponenty sprzętowe biurkowego peceta

W tym wypadku wystarczy procesor z dwoma rdzeniami, które są taktowane zegarem 1,5 GHz. Tak naprawdę wystarczyłby nawet procesor z jednym rdzeniem taktowanym zegarem np. 2,5 GHz ale jedno rdzeniowe CPU są rzadko spotykane. Wystarczającą ilością pamięci RAM będzie 4 GB, natomiast karta graficzna czy karta dźwiękowa nie mają większego znaczenia. Do pracy w biurze wystarczy monitor z rozdzielczością 1920 x 1080 z przekątną około 17 cali oraz z matrycą TN. Co do dysku twardego, to wystarczający wydaje się dysk mechaniczny (HDD) chyba, że pracownicy biura chcieliby wykonywać pracę jeszcze szybciej – wtedy rozwiązaniem będzie dysk SSD.

System operacyjny i oprogramowanie biurowe

Niezależnie od tego, czy chcesz kupić komputer stacjonarny Lenovo (sprawdź tutaj) świetnie sprawdzający się w pracy biurowej czy ma notebook, musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, jeśli chodzi o software. Otóż, komputer stacjonarny lub laptop w sklepie może mieć preinstalowane oprogramowanie MS Office. Jest to duży plus, ponieważ oprogramowanie biurowe Giganta z Redmond stało się standardem w firmach zarówno tych mniejszych, średnich jak i korporacjach. Ponadto do pracy w biurze wystarczy w zupełności preinstalowany system MS Windows Home na licencji OEM. Najlepiej z 64 bitową wersją systemu co jest już w sumie standardem.