Browse Month: Lipiec 2019

office tools

Czego nie powinno zabraknąć w biurze?

Każdy, kto chce wyposażyć biuro powinien pamiętać o zasadach ergonomii. Zatem wszystko powinno znajdować się w zasięgu ręki, a ponadto ułatwiać wykonywanie obowiązków, zwiększać komfort i pozwalać na pracę także wieczorem. Zatem, czego nie powinno zabraknąć w biurze?

Jakie meble biurowe wybrać?

Na samym początku trzeba zastanowić się nad stylistyką w jakiej ma być utrzymane biuro. Jeśli ma to być styl skandynawski to warto postawić na sosnowe, białe meble, zarówno regały, kontenerki, zamykane na klucz szafki na dokumenty, jak i biurko. Do biurka trzeba dobrać odpowiednie krzesło, najlepiej takie, które odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, co jest niezwykle istotne w przypadku długiej, żmudnej pracy przed komputerem.

Sprawdź ofertę wyposażenia biura w sklepie Biurfan.

Wyposażenie biura – dodatki, czyli oświetlenie i przyborniki

W każdym biurze bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego oświetlenia. Zatem trzeba zastanowić się nad oświetleniem głównym, czyli lampą wiszącą bądź wykorzystaniem sufitu podwieszanego z lampami ledowymi. Trzeba tu pamiętać o ergonomii, zatem poza oświetleniem głównym musi znaleźć się w biurze także to punktowe, a więc lampka biurkowa utrzymana w wybranym stylu. Abażurowe klosze na ceramicznych, czy drewnianych nóżkach świetnie sprawdzą się w klasycznej stylistyce, z kolei do tej nowoczesnej można wykorzystać lampki, których klosze wykonane są z tworzyw sztucznych i posiadają metalowe nóżki. Warto wybrać również przyborniki ułatwiające pracę, tak by nie trzeba było za każdym razem szukać czegoś do pisania czy potrzebnego w danym momencie spinacza lub zszywacza.