Długopis czy pióro – co wybrać?

Długopis czy pióro? To pytanie zadaje sobie wielu fanów tradycyjnego pisania. Wciąż jest wiele sytuacji, w których wybieramy odręczne zapisanie informacji. Czasem jest to nie tylko prostsze rozwiązanie, ale także bardziej eleganckie. Co z sytuacją, gdy przyrząd do pisania stanowi narzędzie pracy? Długopis czy pióro – co wybrać z tych dwóch propozycji? O ile długopis jest akceptowany przez wszystkich, o tyle pióra mają nie tylko zwolenników, ale także przeciwników.

Parker Sonnet w opakowaniu

Zalety długopisów

Długopis to narzędzie, którym zapiszemy potrzebne informacje szybko. Dobrej jakości model nie spowoduje nieestetycznych plam. To niezwykle istotne zwłaszcza, jeśli zapisujemy informację dla klienta. Poza tym długopis jest lżejszy. Są modele, które wyglądają równie elegancko, co pióro. Świetnie można zaobserwować, jak prezentuje się ta zasada na przykładzie długopisu Sonnet marki Parker.

Zalety piór

Pióra wymagają zdecydowanie większego doświadczenia. Pisze się nimi nieco wolniej, ale efekt jest zdecydowanie bardziej estetyczny. To lepszy wybór, na przykład do podpisywania umów.

Wybór długopisu czy pióra jest bardzo indywidualną kwestią. Zależy od tego, jak wiele musimy w ciągu dnia zapisywać, a także od tego, czy zależy nam, żeby pismo wyglądało bardzo elegancko.