Browse Month: Wrzesień 2017

Pióra Waterman – kawałek luksusu w Twojej dłoni

Zastanawiając się nad ekskluzywnym prezentem dla osoby z naszego otoczenia, która lubi rzeczy drogie i wyszukane, zdecydowanie idealną opcją okażą się pióra Waterman. Mimo, że pomysł sprezentowania pióra wiecznego wydaje nam się mało praktyczny w dobie laptopów, tabletów i smartfonów, może okazać się bardzo również funkcjonalnym posunięciem.

Pióro wieczne – funkcjonalność

W dzisiejszych czasach, kiedy pismo odręczne wydaje się być zdominowane przez pismo komputerowe, pomysł zakupu drogiego pióra wiecznego nie do końca do nas przemawia. Niemniej jednak, nie od dziś wiadomo, że pisanie piórem ma wpływ na kształtowanie charakteru pisma, dlatego jeśli nasza sztuka pisana pozostawia wiele do życzenia, zdecydowanie warto zainwestować.

Osoby, które mają dużo pracy papierkowej wymagającej odręcznego uzupełniania całych stert świstków, również powinny pomyśleć o zakupie pióra, które w mniejszym stopniu obarcza rękę niż zwyczajny długopis.

Pióra Waterman – luksus sam w sobie

Pióra Waterman zdecydowanie należy do luksusowych akcesoriów pisma odręcznego. Ich koszt to przynajmniej kilkaset złotych. Cena ta podyktowana jest głównie jakością materiałów, z których wykonane są pióra. Na rynku dostępne są egzemplarze platerowane palladem lub 23-karatowym złotem a pisanie nimi w żaden sposób nie przypomina zwykłych piór z hurtowni akcesoriów papierniczych.