Browse Month: Październik 2017

Artykuły biurowe Pukka Pad idealne dla dzieci niechętnych nauce

Nie jest tajemnicą, że dzieci niespecjalnie lubią chodzić do szkoły i się uczyć. Jest to szczególnie problemem o tej porze roku. Dzieciakom trudno jest się przestawić z błogiego leniuchowania przez dwa miesiące wakacji na naukę. Można jednak w wydatny sposób uprzyjemnić dzieciom proces nauki. Pomocne mogą być w tym atrakcyjne artykuły piśmiennicze. O takie jest obecnie bardzo łatwo, choćby dzięki firmie takiej jak Pukka.

Pukka – kolorowy świat artykułów papierniczych

Firma Pukka, rodem z Wielkiej Brytanii, sprzedaje swoje artykuły papiernicze w kilkudziesięciu krajach. To musi zatem dowodzić temu, że są one chętnie kupowane, szczególnie że dostępne są one w krajach rozsianych po całym świecie, a więc także w miejscach różniących się kulturowo. Jak więc widać, oryginalne podejście do produkcji zeszytów, notesów, bloków, długopisów czy farb skutkuje tym, że są one chętnie używane.

Pukka dostępna również w Polsce

Od pewnego czasu artykuły piśmiennicze marki Pukka Pad dostępne są również w Polsce. Bardzo łatwo je znaleźć na półce sklepu papierniczego czy marketu. Odróżniają się oryginalnymi kolorami i atrakcyjnym wzornictwem. W ten sposób uprzyjemniają naukę i sprawiają, że dzieci chętniej zasiadają do odrabiania lekcji. Artykuły te są również tak zaprojektowane, aby były jak najbardziej ergonomiczne, praktyczne w użytkowaniu, a więc idealnie spełniały funkcję, do jakiej są przeznaczone.

 

Czym wyróżnia się kalka kreślarska?

Praca w biurze wymaga odpowiedniej jakości materiałów, a zapewnienie ich nie nastręcza żadnych trudności. W przypadku wykonywanych odręcznie rysunków i projektów niezbędna jest kalka techniczna, zwana także kalką szkicową bądź kalką kreślarską.

kalka kreślarska Canson

Kalka kreślarska – wady i zalety

Jedynym mankamentem kalki kreślarskiej jest wchłanianie wilgoci z powietrza, jednak można temu w bardzo prosty sposób zapobiec. Wystarczy opakować ją w papier wodoodporny, a tym samym kalka nie pomarszczy się i zachowa swoje unikalne właściwości. To one bowiem wyróżniają ją spośród innych materiałów papierniczo-piśmienniczych tego typu. Nie ulega wątpliwości, że najważniejszą z nich jest wszechstronna odporność. Dotyczy ona zarówno wymazywania, jak i wytrzymałości. Jest ona szczególnie ważna z powodu konieczności wielokrotnego zginania rysunków w trakcie przeglądania.

Czym jest kalka techniczna?

Służąca do wykonywania technicznych rysunków kalka szkicowa to – mówiąc w największym skrócie – przezroczysty papier, którego gramatura waha się od czterdziestu do stu gramów na metr kwadratowy. Do jego produkcji z jednej strony wykorzystano wysokogatunkowe materiały, z drugiej natomiast zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

Źródło zdjęcia kalki kreślarskiej z tekstu: https://www.biurowezakupy24.pl/pl/c/Kalki-kreslarskie/475