Browse Month: Grudzień 2018

Jaki tusz do datowników wybrać?

Osoby, które korzystają z datowników bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywa jakość druków. Jeżeli nie można odczytać stempli, to mogą pojawić się bardzo duże problemy, dlatego też warto postawić nie tylko na wysokiej jakości datownik (zobacz na Biurwa.pl), ale również na porządny tusz.

Tusze wodoodporne

W pierwszej kolejności warto postawić na tusze wodoodporne, które są bardzo nasycone zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę czarny kolor. Stemple zrobione z jego pomocą są bardzo wyraziste, trwałe i co najważniejsze nie rozmywają się. Jedyną wadą jest to, że tusze wodoodporne mogą barwić datownik, dlatego też omijać należy silikonowe modele. Godny uwagi może okazać się także specjalny płyn do czyszczenia datowników.

Tusze wodne

Tusze wodne cieszą się dużym zainteresowaniem z powodu bardzo przystępnej cenie. Producenci są w stanie przygotować tusze wodne o dowolnym kolorze, dzięki czemu każdy może wybrać tusz, który zaspokoi jego oczekiwania. Jedyną wadą tuszy tego typu jest łatwe czyszczenie. Tusz na bazie wody zapewnia doskonałe krycie i bardzo szybko się wchłania. Warto rozejrzeć się za oryginalnym tuszem od renomowanego producenta w których użyto wysokiej jakości barwników. Unikać należy z kolei tanich tuszy, które pod względem jakości pozostawiają wiele do życzenia.

Kolor tuszu ma znaczenie

Czerwony tusz kojarzy się z pieczątkami administracyjnymi, państwowymi i sądownictwem. Kolor zielony zarezerwowany jest dla pieczątek straży granicznej oraz jednostek związanych bezpośrednio z rolnictwem i leśnictwem. Podstawowym kolorem tuszu dla firm jest fioletowy.