Czym wyróżnia się kalka kreślarska?

Praca w biurze wymaga odpowiedniej jakości materiałów, a zapewnienie ich nie nastręcza żadnych trudności. W przypadku wykonywanych odręcznie rysunków i projektów niezbędna jest kalka techniczna, zwana także kalką szkicową bądź kalką kreślarską.

kalka kreślarska Canson

Kalka kreślarska – wady i zalety

Jedynym mankamentem kalki kreślarskiej jest wchłanianie wilgoci z powietrza, jednak można temu w bardzo prosty sposób zapobiec. Wystarczy opakować ją w papier wodoodporny, a tym samym kalka nie pomarszczy się i zachowa swoje unikalne właściwości. To one bowiem wyróżniają ją spośród innych materiałów papierniczo-piśmienniczych tego typu. Nie ulega wątpliwości, że najważniejszą z nich jest wszechstronna odporność. Dotyczy ona zarówno wymazywania, jak i wytrzymałości. Jest ona szczególnie ważna z powodu konieczności wielokrotnego zginania rysunków w trakcie przeglądania.

Czym jest kalka techniczna?

Służąca do wykonywania technicznych rysunków kalka szkicowa to – mówiąc w największym skrócie – przezroczysty papier, którego gramatura waha się od czterdziestu do stu gramów na metr kwadratowy. Do jego produkcji z jednej strony wykorzystano wysokogatunkowe materiały, z drugiej natomiast zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

Źródło zdjęcia kalki kreślarskiej z tekstu: https://www.biurowezakupy24.pl/pl/c/Kalki-kreslarskie/475