Na co zwrócić uwagę przy wyborze komputera do biura?

Dla każdej osoby jest jasne, że laptop lub komputer stacjonarny Lenovo, Dell, HP, Acer (lub jakiejkolwiek innej formy) do biura nie musi być wydajny. Ten artykuł nakreśli to, na co zwrócić uwagę przy wyborze komputera stacjonarnego – zarówno od strony software’owej, jak i hardware’owej.

Komponenty sprzętowe biurkowego peceta

W tym wypadku wystarczy procesor z dwoma rdzeniami, które są taktowane zegarem 1,5 GHz. Tak naprawdę wystarczyłby nawet procesor z jednym rdzeniem taktowanym zegarem np. 2,5 GHz ale jedno rdzeniowe CPU są rzadko spotykane. Wystarczającą ilością pamięci RAM będzie 4 GB, natomiast karta graficzna czy karta dźwiękowa nie mają większego znaczenia. Do pracy w biurze wystarczy monitor z rozdzielczością 1920 x 1080 z przekątną około 17 cali oraz z matrycą TN. Co do dysku twardego, to wystarczający wydaje się dysk mechaniczny (HDD) chyba, że pracownicy biura chcieliby wykonywać pracę jeszcze szybciej – wtedy rozwiązaniem będzie dysk SSD.

System operacyjny i oprogramowanie biurowe

Niezależnie od tego, czy chcesz kupić komputer stacjonarny Lenovo (sprawdź tutaj) świetnie sprawdzający się w pracy biurowej czy ma notebook, musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, jeśli chodzi o software. Otóż, komputer stacjonarny lub laptop w sklepie może mieć preinstalowane oprogramowanie MS Office. Jest to duży plus, ponieważ oprogramowanie biurowe Giganta z Redmond stało się standardem w firmach zarówno tych mniejszych, średnich jak i korporacjach. Ponadto do pracy w biurze wystarczy w zupełności preinstalowany system MS Windows Home na licencji OEM. Najlepiej z 64 bitową wersją systemu co jest już w sumie standardem.